Obozy żeglarskie

Optymistyczne kolonie żeglarskie!

Optymistyczne kolonie

Tytuł optymistyczne kolonie żeglarskie kojarzy się od razu z pozytywnym myśleniem i radością życia, czyli oczywiście stanem nazywanym optymizmem. Dokładnie tak możemy to rozumieć bo właśnie takie kolonie dla Waszych pociech dzisiaj chcemy zaproponować. Ale są one również optymistyczne ze względu na to, że zajęcia żeglarskie odbywają się na najpopularniejszych jachtach przeznaczonych dla dzieci – jachtach klasach Optymist. Co ważne, na optymistyczne kolonie żeglarskie można puścić dziecko bez względu na jego wiedzę o żeglarstwie. Nad wszystkimi jachtami czuwać będą pływający obok instruktorzy w specjalnych motorówkach. Jedynym wymogiem jest ukończenie przez dziecko dziewiątego roku życia.

Optymistyczne kolonie żeglarskie wypełnią dzieciom każdą wolną chwilę. Chociaż są one prowadzone z podziałem na grupy. Kiedy jedna grupa żegluje to druga ma zaplanowane inne zajęcia rekreacyjno – sportowe. Co ważne, każdy, kto ma na to ochotę, może korzystać z całej infrastruktury sportowej, jaka dostępna jest na miejscu wypoczynku. Dzieci na optymistycznych koloniach żeglarskich staną się prawdziwymi wilkami morskimi. Zdobędą podstawową wiedzę o żeglowaniu i wszystkim, co z tym sportem jest związane. Poznają sprzęt ratowniczy, sztukę wiązania węzłów żeglarskich, poznają podstawy sterowania jachtami. Zajęcia teoretyczne przeprowadzone przez profesjonalnych i zaangażowanych w swoją pracę instruktorów dostarczą dzieciom wiedzy niezbędnej do samodzielnego żeglowania.

Najciekawsze dla wszystkich młodych adeptów żeglarstwa będą zapewne zajęcia praktyczne na wodzie. Jachty klasy Optymist, jak już wspominaliśmy, są najpopularniejszymi jachtami regatowymi dla dzieci. Praktykowanie umiejętności żeglarskich będzie samodzielne pod czujnym okiem pływających obok opiekunów. Każdy rejs dzieci odbędą w odpowiednich kamizelkach i w pełnym koniecznym do żeglowania zabezpieczeniu. To będzie niesamowita przygoda dla Waszych pociech. Organizatorzy takich kolonii gwarantują, że dzieci po powrocie z wakacji będą jeszcze większymi optymistami niż przed wyjazdem. Zakończeniem optymistycznych kolonii będą optymistyczne regaty będące zwieńczeniem całego wyjazdu. Regaty pokażą, która drużyna dzieciaków najlepiej pojęła o co chodzi w żeglowaniu.

Więcej o samej ofercie możecie zobaczyć na tej stronie: http://www.serwiswakacyjny.com/optymistyczne-kolonie-zeglarskie,SW-13667

, , , , ,

Zamknięto możliwość komentowania.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress